ایتالیا و ابوظبی قرارداد نفتی امضا می نمایند

به گزارش مرجع مقالات، خبرگزاری انگلیسی رویترز به نقل از دفتر نخست وزیر ایتالیا گزارش داد که شرکتانی (ENI) این کشور و شرکت ملی نفت ابوظبی موسوم به ادنوک قرار است امروز (یکشنبه) قرارداد نفتی امضا نمایند.

ایتالیا و ابوظبی قرارداد نفتی امضا می نمایند

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش تجارت نیوز، دولت ایتالیا جزئیات این قرارداد را بیان نکرد، اما به گفته یک منبع مطلع، گفت و گوهای دو طرف درباره قرارداد فراوری نفت فراساحلی است.

مقام های نیویورک خواهان لغو برنامه های حفاری در این ایالت شدند

به گزارش رویترز، اندرو کومو، فرماندار ایالت نیویورک اظهار داشت که بطور رسمی از دولت فدرال درخواست نموده است که این ایالت را از برنامه های حفاری فراساحلی نفت فدرال خارج نمایند، زیرا به عقیده وی، منابع دریایی را به خطر می اندازد.

ایالت نیویورک به شدت مخالف برنامه پنج ساله حفاری نفت و گاز دولت آمریکا است، زیرا منابع دریایی، آینده بچه ها و اقتصاد آنها را تهدید می نماید.

این برنامه 90 درصد از فراساحل آمریکا را به فعالیت های حفاری اختصاص داده است.

فراوری گاز شل در بلندمدت سه برابر نفت می گردد

به گزارش رویترز، بن وان بوردن مدیرعامل شرکت انگیسی - هلندی شل اظهار داشت که این شرکت ممکن است تا سال 2050 میلادی فراوری گاز طبیعی را نسبت به نفت، سه برابر کند تا اهداف کربن زدایی محقق گردد.

این در حالی است که این شرکت اعلام نموده بود که با توجه به سوددهی بالای فراوری نفت شیل، به طور کوتاه مدت از گاز به نفت شیل روی آورده است.

شیل به عنوان بزرگ ترین معامله گر آل. ان. جی، حدود سه میلیون و 700 هزار بشکه معادل نفت در روز فراوری می نماید که نیمی از آن گاز است.

واردات نفت چین در ماه فوریه کاهش یافت

رویترز به نقل از اداره گمرک چین اظهار داشت که واردات نفت چین در ماه فوریه سال جاری بشدت نسبت به ماه قبل از آن کاهش یافت، زیرا پالایشگاه های مستقل این کشور، در پی اجرای قوانین جدید اقتصادیاتی، خرید خوراک برای تاسیسات خود را کاهش دادند.

واردات نفت چین در این مقطع، با 12 درصد کاهش ماهانه، به هشت میلیون و 410 هزار بشکه در روز رسید.

این میزان در ماه ژانویه به بالاترین میزان، یعنی نه میلیون و 570 هزار بشکه در روز رسیده بود.

آمریکا 7 میلیون بشکه از ذخایر راهبردی نفت خود را می فروشد

به گزارش رویترز، اداره انرژی آمریکا اظهار داشت که میخواهد هفت میلیون بشکه از ذخایر راهبردی نفت شیرین این کشور را بفروشد.

سطح ذخایر راهبردی این کشور، در حال حاضر، 666 میلیون و 500 هزار بشکه است.

با توجه به فراوری نفت داخلی آمریکا در پی انقلاب صنعت شیل، قانونگ ذاران، فروش نفت از این ذخایر را راهی برای تامین سرمایه دولت می بینند.

قبرس شاقتصادی و جنوبی در رقابت برای اکتشاف نفت و گاز

به گزارش رویترز، قدرت اوزرسای، وزیر امور خارجه قبرس شاقتصادی (قبرس ترک) اظهار داشت که در صورت پافشاری قبرس جنوبی (قبرس یونانی) بر برنامه های اکتشاف نفت و گاز خود، آن ها نیز تاسیسات اکتشافی خود را در دریای مدیترانه راه اندازی خواهند کرد.

اوزورسای گفت: یا فعالیت اکتشاف را به موازات یکدیگر پیش می بریم، یا همه چیز متوقف می گردد.

قبرس جنوبی که به طور بین المللی به عنوان یک کشور رسمیت دارد امتیاز اکتشاف چندین میدان نفت فراساحلی را به شرکت های بین المللی از جمله انی ایتالیا و اکسون موبیل آمریکا اعطا نموده است.

سوکار با همکاری بی.پی دوره آموزش به مهندسان نفت برگزار می نماید

به گزارش پایگاه خبری اروپایی امرجینگ یوروپ، شرکت دولتی نفت آذربایجان موسوم به سوکار، قرار است یک دوره آموزشی برای مهندسان نفت با حمایت اقتصادی شرکت انگلیسی بریتیش پترولیوم برگزار کند.

المار قاسم اف رئیس دانشگاه نفت باکو گفت که این دوره آموزشی به دانشجویان امکان می دهد تا از دستاوردهای اخیر در صنعت نفت مطلع شوند و روی مهارت هایی تمرکز نمایند که برای شروع کار در سازمان های جدید پس از فارغ التحصیلی به آن احتیاج دارند.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 20 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 476

به "ایتالیا و ابوظبی قرارداد نفتی امضا می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایتالیا و ابوظبی قرارداد نفتی امضا می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید