ترکیه: نظامیان بیشتری برای تامین امنیت فرودگاه کابل اعزام نمی کنیم

به گزارش مرجع مقالات، وزیر دفاع ترکیه گفت که این کشور برای تامین امنیت و مدیریت فرودگاه کابل نظامیان بیشتری به افغانستان اعزام نخواهد کرد.

ترکیه: نظامیان بیشتری برای تامین امنیت فرودگاه کابل اعزام نمی کنیم

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه به خبرنگاران در مجلس این کشور گفت که آنکارا قصد ندارد برای تامین امنیت فرودگاه کابل پس از خروج نظامیان ناتو از افغانستان، نظامیان بیشتری را به این کشور اعزام کند.

وی تاکید نمود که نظامیان ترکیه ای در چارچوب ماموریت حمایت قاطع ناتو در 6 سال گذشته نیز وظیفه تامین امنیت این فرودگاه را به عهده داشتند و اضافه کرد که تبادل نظر ها درباره حفظ حدود 500 نظامی ترکیه ای مستقر در افغانستان جریان دارد.

ترکیه پیش از این نیز پیشنهاد محافظت و مدیریت فرودگاه بین المللی حامد کرزی پس از خروج نظامیان خارجی از افغانستان را مطرح نموده بود و اکنون نیز با آمریکا درباره پشتیبانی سیاسی، لجستیکی و اقتصادی از این ماموریت است.

به گزارش رویترز، آکار ادامه داد که پس از نهایی شدن این مسائل، تدابیر لازم اتخاذ خواهد شد و امروز (پنجشنبه 3 تیر) با هیئت آمریکایی در آنکارا به بحث قرار می گیرد.

هفته گذشته نیز جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا گفته بود که جو بایدن و رجب طیب اردوغان در اجلاس ناتو توافق کردند که پس از خروج نیرو ها از افغانستان، ترکیه نقش اصلی را در تامین امنیت فرودگاه کابل داشته باشد.

اردوغان پس از اجلاس ناتو به خبرنگاران گفته بود که آنکارا برای تامین امنیت فرودگاه کابل به حمایت های سیاسی، لجستیکی و اقتصادی آمریکا و نیز همکاری پاکستان و مجارستان احتیاج دارد.

این درحالی است که طالبان هشدار داده که با حضور نیرو های خارجی در افغانستان تحت هر عنوان و از هر کشوری مخالف است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1681

به "ترکیه: نظامیان بیشتری برای تامین امنیت فرودگاه کابل اعزام نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه: نظامیان بیشتری برای تامین امنیت فرودگاه کابل اعزام نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید