سفرهای توریستی از چین به ایران ممنوع می گردد

به گزارش مرجع مقالات، علیرضا رئیسی معاون وزیر بهداشت گفت: با توجه به اعلام شرایط اضطرار جهانی ویروس کرونا از سوی سازمان بهداشت جهانی، در کشور ما نیز اقدامات کنترلی و پیشگیرانه بر اساس پروتکل جهانی سازمان بهداشت جهانی و به صورت یکنواخت با سایر کشور اجرا می گردد. در بیانیه و نامه وزارت بهداشت که امروز از سوی وزیر بهداشت تقدیم دولت می گردد خواسته شده است که همه سفرهای غیر ضروری و از جمله سفرهای تفریحی و توریستی از چین به ایران لغو و ممنوع گردد و سفرهای کاری نیز در حداقل ممکن و فقط برای موارد ضروری انجام گردد.

سفرهای توریستی از چین به ایران ممنوع می گردد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

وی گفت: اعلام اضطرار و هشدار جهانی سازمان بهداشت جهانی برای این است که همه دولتمردان و سیاستمداران کشورهای مختلف برای کنترل ویروس کرونا پای کار بیایند و اقدامات پیشگیرانه را جدی اعمال نمایند.

بازگشت 70 ایرانی از ووهان در هفته آینده

معاون وزیر بهداشت افزود: اقدام مهم دیگری که وزارت بهداشت در هفته آینده با همکاری وزارت امور خارجه انجام می دهد، بازگرداندن حدود 70 ایرانی مقیم شهر ووهان چین است که هفته آینده انجام می گردد. حدود 50 نفر از این افراد دانشجو و 20 نفر غیر دانشجو هستند. اطلاعات وزارت بهداشت نشان می دهد هیچکدام از این افراد به ویروس کرونا مبتلا نیستند اما قطعا هنگام ورود به کشور مراحل قرنطینه و کنترل های شدید بهداشتی اعمال می گردد.

وی گفت: در مجموع حدود 200 دانشجوی ایران در ووهان چین مشغول به تحصیل هستند که حدود 150 نفر آنها قبل از شیوع ویروس کرونا و قبل از تعطیلات سال نوی چینی به ایران آمدند و هیچ کدام از آنها نیز مبتلا نبودند.

رئیسی ادامه داد: آمادگی های لازم برای غربالگری و کنترل این بیماری در همه مرزهای هوایی، زمینی و ریلی وجود دارد و همه افرادی که از ایران به خارج سفر می نمایند تحت آموزش های پیشگیرانه قرار می گیرند. ضمن اینکه از هفته آینده سفرهای غیرضروری به چین ممنوع می گردد و با کاهش پروازهای ورودی و خروجی چین و محدودشدن این پروازها اقدامات کنترلی در فرودگاهها نیز کمتر می گردد.

وی گفت: نکته دیگری که مورد توجه است، فعالیت کارگران فنی چینی است که در ایران کار می نمایند به عنوان مثال حدود 100 کارگر چینی درعسلویه شاغل هستند که احتمالا از هفته آینده و بعد از تعطیلات سال نو چین قصد بازگشت به ایران را دارند. در خصوص این افراد اگر قرار به بازگشت آنها باشد قطعا اقدامات کنترلی و قرنطینه های سختگیرانه هنگام ورودشان به کشور اعمال می گردد.

معاون وزیر بهداشت افزود: در خصوص کشورهای دیگر غیر از چین موارد ابتلا به ویروس کرونا به صورت تک گیر بوده و در هیچ کشور دیگری شیوع این بیماری مشاهده نشده است. البته همه پروازهایی که به صورت غیر مستقیم از چین به ایران می آیند نیز دقیقا کنترل می شوند.

هیچ مورد ویروس کرونا در ایران نیست

وی گفت: در داخل کشور نیز هنوز هیچ مورد اثبات شده این ویروس را در کشور نداشته ایم. تا به امروز در مجموع 6 نفر فرد مشکوک شناسایی شدند که دو نفر در یزد، یک نفر در قم، یک نفر در تهران و دو نفر در تبریز بودند. آزمایش های تشخیصی نشان داد که هیچ کدام به ویروس کرونا مبتلا نبودند و دو نفر مشکوک در تبریز نیز به ویروس آنفلوانزای نوع B مبتلا بودند. همه این افراد از بیمارستان مرخص شده اند و فعلا جای نگرانی نیست.

تا به امروز در مجموع 6 نفر فرد مشکوک به ویروس کرونا شناسایی شدند. دو نفر در یزد، یک نفر در قم، یک نفر در تهران و دو نفر در تبریز بودند. آزمایش های تشخیصی نشان داد که هیچ کدام به این ویروس مبتلا نبودند

وی افزود: با این وجود جای هشدار و دقت هست و همه مردم باید اصول بهداشتی را رعایت نمایند، مهمترین این اصول این است که اگر با فرد بیمار تنفسی روبرو شدند از او فاصله بگیرند. اگر دچار علایم بیماری تنفسی از جمله تب، عطسه و سرفه حتما جلوی انتشار ترشحات بینی و دهان را بگیرند، استفاده از ماسک مفید است. از دست دادن و روبوسی در این شرایط خودداری گردد. حتما باید به طور مداوم دست ها با آب و صابون شسته گردد یا با ژل ضدعفونی نماینده، ضدعفونی گردد. اگر افرادی دچار علایم بیماری تنفسی شدند از رفتن به سر کار خودداری نمایند و اگر بعد از سه روز علایم کاهش نیافت به پزشک مراجعه نمایند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 618

به "سفرهای توریستی از چین به ایران ممنوع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفرهای توریستی از چین به ایران ممنوع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید