مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی با صالحی دیدار کرد

به گزارش مرجع مقالات، کورنل فروتا مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی با حضور در محل سازمان انرژی اتمی با علی اکبر صالحی دیدار کرد.

مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی با صالحی دیدار کرد

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی مرجع مقالات، کورنل فروتا مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی که به منظور دیدار و مصاحبه با مقامات ایرانی بامداد امروز (یکشنبه) وارد تهران شد، با حضور در سازمان بین المللی انرژی اتمی با علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس این سازمان دیدار و مصاحبه کرد.

او قرار است ظهر امروز نیز با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و مصاحبه کند.

کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد آژانس بین المللی انرژی اتمی در این باره گفته بود که این دیدار، جزیی از تعاملات و همکاری های جاری ایران و آژانس و در چارچوب رایزنی های سطح بالا بین طرفین است.

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی نیز دیروز (شنبه) در نشست خبری برای اعلام جزییات گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران درباره دعوت از کورنل فروتا مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت که این سفر براساس برنامه گذشته بود و اگر آمانو زنده بود این سفر باید در همین زمان انجام می شد.

لازم به ذکر است این سفر دو روز بعد از ورود ایران به گام سوم کاهش تعهدات برجامی انجام شده است. کمالوندی روز گذشته در نشست خبری خود خاطرنشان کرد که تعهدات شفاف سازی ایران همچون سابق ادامه می یابد و تهران فعلا بنا ندارد در مورد نظارت ها و دسترسی های آژانس و شفاف سازی تغییری ایجاد کند.

این اولین سفر فروتا به تهران پس از تصدی این سمت و در آستانه نشست شورای حکام آژانس است. فروتا پس از درگذشت یوکیا آمانو مدیرکل سابق این سازمان به صورت موقت عهده دار این سمت شد و یکی از نامزدهای تصدی مدیرکلی آژانس است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 285

به "مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی با صالحی دیدار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی با صالحی دیدار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید