مقایسه تویوتا پریوس با هیوندای سوناتا هیبرید و هیوندای النترا

به گزارش مرجع مقالات، رقابت تنگاتنگ خودروسازان مطرح دنیا حالا به دنیای هیبریدی ها نیز کشیده شده است. توجه بسیار بالای این خودروسازان در طراحی و استفاده از امکانات گوناگون در کنار آلایندگی ناچیز می تواند برای هر علاقه مند به دنیای خودرو جالب باشد. تا به امروز چندین خودروی هیبریدی نیز پیروز شده اند که به بازار ایران راه پیدا نمایند و اتفاقاً با استقبال نسبتاً خوبی نیز روبه رو شده اند که از میان آن ها تویوتا پریوس را باید برترین خودروی حال حاضر دانست. با این حال، در این مطلب قصد داریم به مقایسه تویوتا پریوس با هیوندای سوناتا هیبرید و هیوندای النترا بپردازیم پریوس را در مقابل رقبایش قرار دهیم تا ابعاد این رقابت بیشتر تعیین گردد.

مقایسه تویوتا پریوس با هیوندای سوناتا هیبرید و هیوندای النترا

مقایسه تویوتا پریوس با هیوندای سوناتا هیبرید 2018

هیوندای سوناتا هیبرید را باید یکی از تازهترین خودروهای هیبریدی راه یافته به بازار ایران دانست. این خودرو یک سدان نیمه لوکس محسوب می گردد که از نظر طراحی می توان گفت نسخه فیس لیفت سوناتا LF است.

هیوندای سوناتا هیبرید در قسمت جلو با جلوپنجره بزرگ کرومی شش ضلعی خود در کنار چراغ های LED زیبا چهره دلنشینی را به خود گرفته است و در نمای عقب نیز با گرافیک زیبای چراغ ها و طراحی زیبای این قسمت روبه رو هستیم که سونا هیبرید را به خودرویی مجذوب نماینده و عامه پسند تبدیل نموده است. اما در نقطه مقابل، تویوتا چهارچوب های معمول طراحی را کنار گذاشته و محصولی خیره نماینده را فراوری نموده است. پریوس از نظر نمای ظاهری با خطوط شکسته و چراغ های تیزگوشه خود شکلی فضایی به خود گرفته، که البته شاید مورد پسند همه نباشد.

نمای داخلی تویوتا پریوس

با مقایسه تویوتا پریوس با هیوندای سوناتا هیبرید باید گفت که طراحی کابین هر دو خودرو نیز هماهنگ با طراحی نمای بیرونی آن ها اجرا شده است، بنابراین می توان گفت هیوندای سوناتا که از اصول طراحی متعارف پیروی نموده است برخلاف تویوتا پریوس با یک کابین عجیب و غریب، که تا حدودی باعث سردرگمی سرنشینان می گردد، روبه رو نیستیم. کیفیت متریال و ارگونومی نیز در هر دو خودرو مطلوب است و سواری لذت بخشی را نیز برای سرنشینان خود فراهم می نماید، هرچند سوناتا هیبرید به علت ابعاد بزرگ تر از فضای بیشتری برخوردار است.

  • آگهی های خرید و فروش تویوتا سوناتا هیبرید

در بخش آپشن های رفاهی، هیوندای سوناتا هیبرید شرایط بسیار مطلوبی دارد و در کلاس و قیمت خود یک خودروی فول آپشن محسوب می گردد و تقریباً هرچیزی را که از یک خودروی لوکس امروزی انتظار دارید در خود جای داده است. در نقطه مقابل تویوتا پریوس نیز از امکانات خوبی بهره می برد، ولی از این نظر در مقابل هیوندای سوناتا در جایگاه پایین تری قرار می گیرد. آپشن مهمی که در سوناتا هیبرید موجود است و جای خالی آن در پریوس احساس می گردد سانروف پانوراماست.

با مقایسه تویوتا پریوس با هیوندای سوناتا هیبرید در بحث ایمنی نیز می توان گفت که هردو خودرو از مجموعه کاملی از کیسه هوا بهره می برند و به انواع مختلف سیستم های ترمز و پایداری مجهز ند. هر دو خودرو نیز پیروز به کسب 5 ستاره ایمنی از مؤسسه یوروانکپ شده اند، بنابراین به خوبی می توانند از سرنشینان خود محافظت نمایند.

قوای محرکه سوناتا هیبرید از یک موتور بنزینی و یک موتور الکتریکی تشکیل شده است که در مجموع می تواند 193 اسب بخار قدرت و 205 نیوتن متر گشتاور فراوری کند. این نیرو به وسیله یک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک تیپ ترونیک به چرخ های جلو منتقل می گردد. در طرف مقابل، حداکثر قدرتی که از پیشرانه های بنزینی و الکتریکی پریوس ایجاد می گردد 121 اسب بخار است و وظیفه انتقال نیرو به چرخ های جلو را نیز یک گیربکس CVT برعهده دارد. که درمجموع منجر می گردد پریوس بتواند در مدت 10.7 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد و نهایت سرعت آن نیز 185 کیلومتر بر ساعت خواهد بود. در حالی که، سوناتا هیبرید می تواند در 9.5 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد و حداکثر سرعت آن نیز 195 کیلومتر بر ساعت خواهد بود. از نظر مصرف سوخت نیز تویوتا پریوس با مصرف سوخت ترکیبی 4.5 لیتر اندکی از هیوندای سوناتا هیبرید بهینه تر است.

در مجموع می توان گفت هیوندای سوناتا هیبرید خودروی خوبی است و فروش بالای محصولات هیوندای در بازار ایران در کنار ظاهر عامه پسند و آپشن های بیشتر می تواند برگ برنده ای برای آن باشد، ولی به هیچ وجه از نظر کیفیت و استهلاک نمی تواند به پای تویوتا پریوس برسد.

تصویری از پشت تویوتا پریوس

مقایسه تویوتا پریوس با هیوندای النترا 2017

هیوندای النترا به عنوان یک سدان کامپکت طراحی مجذوب نمایندهی دارد و تا حدودی نیز این مجذوب نمایندهیت را مدیون زبان طراحی تازه محصولات هیوندای و شباهتش به سوناتاست. طراحی ظاهری این خودرو به صورتی شکل گرفته که النترا در هیبت یک خودروی اسپرت و هیجان انگیز ظاهر گردد و در عین حال المان های لوکس بودن نیز در آن فراموش نشده است. در نقطه مقابل اما تویوتا پریوس از طراحی متفاوتی برخوردار است، چیزی که تا حدود زیادی موجب خاص شدن پریوس شده است. البته ظاهر پریوس در مقایسه با النترا چندان عامه پسند نیست و همین مورد تا حدود زیادی می تواند کار را برای النترا راحت تر کند.

با با مقایسه تویوتا پریوس با هیوندای النترا می توان فهمید که هیوندای النترا از نظر طراحی کابین تغییرات زیادی را نسبت به نسل های گذشته خود تجربه نموده است و کابین آن بسیار منظم تر و ارگونومیک تر از قبل شده، اگرچه هنوز با محصولات لوکس هیوندای فاصله دارد. در نقطه مقابل تویوتا پریوس اما طراحی متفاوتی دارد و شاید در مقایسه با النترا تا حدودی گیج نماینده به نظر برسد. با این حال هر دو خودرو کیفیت ساخت بالایی دارند و متریال به کار رفته در کابین آن ها نیز کیفیت بسیار مطلوبی دارد و از این نظر هر دو خودرو را می توان در یک سطح دانست. از نظر آپشن های رفاهی نیز هر دو از امکانات نسبتاً کاملی بهره می برند، با این حال، تنها تفاوت مهمی که می توان به آن اشاره نمود آپشن سانروف در هیوندای النتراست که در پریوس موجود نیست.

  • أگهی های خرید و فروش هیوندای النترا

با با مقایسه تویوتا پریوس با هیوندای النترا از نظر امکانات ایمنی نیز باید گفت که هر دو به پکیج کاملی از کیسه هوا مجهز هستند. هیوندای النترا از سیستم های ترمز و پایداری ABS ,EBD ,ESC و BAS بهره می برد و تویوتا پریوس نیز به سیستم های ABS ,EBD , BA,TRC و VSC مجهز است. هر دو خودرو نیز پیروز به دریافت 5 ستاره ایمنی از مؤسسه یوروانکپ شده اند.

هیوندای النترا در مدل پایه به یک پیشرانه 2 لیتری 4 سیلندر مجهز است که می تواند 152 اسب بخار قدرت و 179 نیوتن متر گشتاور را فراوری کند و به وسیله یک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک نیروی فراوریشده را به چرخ های جلو انتقال دهد. در حالی که، تویوتا پریوس نیروی خود را از یک موتور بنزینی و الکتریکی می گیرد که مجموعاً 121 اسب بخار قدرت فراوری می نماید و وظیفه انتقال نیرو به چرخ های جلو را نیز یک گیربکس CVT بر عهده خواهد داشت. هیوندای النترا می تواند در 9.8 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد، در حالی که، این زمان برای پریوس 10.7 ثانیه خواهد بود. مصرف سوخت جایی است که پریوس فزونی خود را نشان خواهد داد، زیرا این خودرو در هر 100 کیلومتر به صورت ترکیبی 4.5 لیتر بنزین مصرف می نماید، در حالی که النترا برای طی کردن همین مسافت به 7.6 لیتر بنزین احتیاج دارد.

در مجموع هیوندای النترا می تواند به علت ویژگی های مثبتی مانند طراحی زیبا و بازار خرید و فروش خوب گزینه مناسبی محسوب گردد، ولی کیفیت ساخت بالای تویوتا پریوس و مصرف سوخت بسیار پایین آن چیزی نیست که بتوان به راحتی از کنارش گذشت. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مطلب مقایسه هیوندای النترا با خودروهای هم رده را هم مطالعه کنید.

جمع بندی

امیدواریم که این مقایسه توانسته باشد اطلاعات مفیدی از تویوتا پریوس در اختیارتان قرار دهد. شما می توانید برای مشاهده آخرین قیمت خرید و فروش تویوتا پریوس به سایت خبرنگاران مراجعه کنید.

نظر شما درباره خودروهای بالا چیست؟ تجربه سواری با کدام خودرو را دارید؟ نظرات و پیشنهادات خود را به وسیله بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

منبع: بلاگ دیوار
انتشار: 6 مرداد 1401 بروزرسانی: 6 مرداد 1401 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 2091

به "مقایسه تویوتا پریوس با هیوندای سوناتا هیبرید و هیوندای النترا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه تویوتا پریوس با هیوندای سوناتا هیبرید و هیوندای النترا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید