مقتدی صدر: آنچه در عراق رخ می دهد، به منزله اعلام پایان دولت است

به گزارش مرجع مقالات، ایسنا نوشت: رهبر جریان صدر عراق اعلام کرد: آنچه در عراق رخ می دهد به منزله اعلام پایان دولت و تبدیل شدن به یک کشور آشوب است.

مقتدی صدر: آنچه در عراق رخ می دهد، به منزله اعلام پایان دولت است

به گزارش سایت النشره، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق بیان کرد: اگر دولت اقداماتی جدی اتخاذ نکند، من برائت از آن را اعلام می کنم.

وی همچنین شرح داد: آنچه در عراق رخ می دهد به منزله اعلام خاتمه دولت و تبدیل شدن به یک کشور آشوب است.

پیشتر رهبر جریان صدر عراق در توییتر نوشته بود: من مسائل مهمی را به عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق به عنوان نصیحت برادرانه که به او در فعالیتش کمک خواهد کرد گوشزد می کنم و این ها خواسته هایی است که مرجعیت و مردم خواهان تحقق آن هستند.

وی اضافه کرد: نکته اول پایبندی کامل به مستقل بودن در تصمیم گیری و عدم جانبداری از موضع برخی طرف ها به ضرر طرف های دیگر است. نکته دوم پرونده خدمات رسانی است که همچنان بدون حل باقی مانده است. ما از نخست وزیر می خواهیم برای خدمات رسانی تلاش کند چراکه مردم بسیار آسیب دیده اند و دیگر نمی توانند صبر کنند. نکته سوم این است که ما شاهد هیچ پیشرفتی در پرونده مبارزه با فساد نبوده ایم و این سکوت در واقع مجوزی به فاسدان برای ادامه فعالیتشان است. نکته چهارم حفظ هیبت دولت و نهادهای امنیتی آن و استقلال در تصمیم و عدم تردید در مجازات کسانی است که برای تضعیف نهادهای امنیتی تلاش می کنند.

25310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 304

به "مقتدی صدر: آنچه در عراق رخ می دهد، به منزله اعلام پایان دولت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقتدی صدر: آنچه در عراق رخ می دهد، به منزله اعلام پایان دولت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید