نظر وزیر راه درباره ساخت واحد های مسکونی 20 تا 30 متری در تهران ، صنعتی سازی موجب کاهش اتلاف انرژی در ساختمان ها می گردد

به گزارش مرجع مقالات، وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه به هیچ وجه سیاست فراوری واحد های مسکونی 30 متری در تهران را نداریم، گفت: قیمت مسکن متاثر از سایر مؤلفه های کشور است و ما همیشه به دنبال رونق موتور محرک بخش مسکن هستیم.

نظر وزیر راه درباره ساخت واحد های مسکونی 20 تا 30 متری در تهران ، صنعتی سازی موجب کاهش اتلاف انرژی در ساختمان ها می گردد

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، محمد اسلامی در حاشیه کنفرانس صنعت ساختمان با اشاره به اینکه صنعت ساختمان می توان بازار صادراتی در کشور داشته باشد، گفت: در حال حاضر میزان صادرات خدمات فنی مهندسی به یک میلیارد دلار می رسد.

وی با اشاره به اینکه زلزله های بالای 5 ریشتر در ایران باعث تخریب در بخش هایی از ساختمان می گردد، گفت: با جایگزینی تکنولوژی های جدید می توان مقاومت ساختمان را در برابر این حوادث طبیعی افزایش داد.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه تکنولوژی های نوین شاید گران باشند، ولی دوام ساختمان را افزایش می دهند، گفت: صنعت ساختمان می تواند بازار صادراتی در کشور داشته باشد و همانطور که در آمار ها داریم در حال حاضر میزان صادرات خدمات مهندسی به یک میلیارد دلار می رسد.

اسلامی در مورد افزایش دوباره قیمت مسکن با توجه به گزارش اخیر از نوسانات نرخ مسکن در بازار گفت: قیمت مسکن متاثر از سایر مؤلفه های کشور است. هر چند ما همیشه به دنبال رونق موتور محرک بخش مسکن هستیم.

به گفته وی، به غیر از ساخت و ساز در بخش مسکن بیش از 20 هزار میلیارد تومان سالانه سرمایه گذاری در بخش زیرساخت ها می گردد که بخش خصوصی هم سرمایه گذاری 80 هزار میلیارد تومانی در این حوزه دارد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه علیرغم سرمایه گذاری های قابل توجه در حوزه ساخت و ساز بازار مسکن از شرایط اقتصاد کلان تاثیر می پذیرد، گفت: در باره ساخت واحد های 20 تا 30 متری باید بگویم هرگز سیاست دولت یازدهم و دوازدهم ساخت چنین واحد هایی نبوده است و ما این پروژه ها را در دستور کار نداریم.

اسلامی با اشاره به همکاری با اقلیم کردستان برای صادرات خدمات مهندسی گفت: به دنبال این هستیم که با رعایت استاندارد ها در این زمینه همکاری مناسبی با کشور های خارجی از جمله اقلیم کردستان داشته باشیم.

وی همچنین با اشاره به اینکه مبحث یازدهم مقررات ملی ساختمان می تواند ما را به رویکرد جدید و فراگیر در بحث مصرف انرژی راهنمایی کند، گفت: می توان با صنعتی سازی جلو این هدر رفت مصرف انرژی در ساختمان ها را گرفت.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: اما صنعتی سازی الزاما به معنای انبوه سازی نیست و ادامه فرایند سنتی سازی نباید منجر به اتلاف انرژی گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 دی 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 549

به "نظر وزیر راه درباره ساخت واحد های مسکونی 20 تا 30 متری در تهران ، صنعتی سازی موجب کاهش اتلاف انرژی در ساختمان ها می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظر وزیر راه درباره ساخت واحد های مسکونی 20 تا 30 متری در تهران ، صنعتی سازی موجب کاهش اتلاف انرژی در ساختمان ها می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید