نمایشی که به حفظ ارزش صنعت ملی نفت در جامعه می پردازد

به گزارش مرجع مقالات، کارگردان نمایش اصل 44 قانون اساسی از تاثیر این نمایش برای حفظ و نگهداری نفت توسط افراد جامعه گفت.

نمایشی که به حفظ ارزش صنعت ملی نفت در جامعه می پردازد

مریم اسماعیلی کارگردان نمایش اصل 44 قانون اساسی در گفت و گو باخبرنگار ، درباره متن نمایش اصل 44 قانون اساسی گفت: این نمایش روایتگر زندگی خانواده ای در جنوب کشور است که در زیر خانه خود نفت پیدا می نمایند و جنایت هایی در این خانه با توجه به پیدا شدن نفت به وجود می آید.

اسماعیلی با اشاره به هدف خود از استفاده این متن برای اجرا گفت: هدف من از استفاده این نمایشنامه به دلیل این بود که حتی اگر یک بار هم که شده است به نفت کشورمان با عنوان ثروت نگاه نکنیم بلکه قابلیت و شکل بنیادی آن باید برایمان ارزشمند باشد.

این کارگردان تئاتر درباره انتخاب اسم نمایش اصل 44 قانون اساسی برای نمایش خود گفت: اصل 44 قانون اساسی درباره خصوصی سازی و مالکیت است که در بیرون از منزل رخ داده و تاثیر آن به راحتی در خانواده احساس می گردد و برادر بزرگتر خانواده یک دانشجوی اخراجی رشته حقوق است که انتها نامه اش درباره اصل 44 قانون اساسی بوده است.

اسماعیلی درباره انتخاب بازیگران نمایش اصل 44 قانون اساسی گفت: این نمایش یک پروسه پیچیده ای بود اما مهم ترین چیز برای من این بود که اصل 44 برایمان در زندگی دغدغه باشد.

کارگردان نمایش اصل 44 قانون اساسی با اشاره به موسیقی و طراحی صحنه برای نمایش اصل 44 قانون اساسی گفت: موسیقی جنوبی نواخته شده نمایش ما توسط امید سعیدی آهنگساز جنوبی صورت گرفته است و سعی کردم جغرافیا و فضای جنوبی کاملا مرتبط با موسیقی است و طراحی صحنه هم یک باکس است که هدفمان از آن خارج نشدن انسان ها به دلیل فراتر نرفتن از داخل باکس هاست.

اسماعیلی درباره استقبال مخاطبان از این نمایش گفت: استقبال مخاطبان روز به روز بهتر می گردد وتا به حال اجرا نداشته است و اولین کارگردانی آن با بنده است.

ضمناً اصل 44 قانون اساسی به نویسندگی مریم اسماعیلی و حسین فرخزاد و کارگردانی مریم اسماعیلی و با هنرمندی سها آردم، امین محمودی، پیروز محمدی و مریم علی یار از تاریخ 11 مهر تا 3 آبان ماه در دو سانس 19:00 و 20:30 به مدت یک ساعت در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان روی صحنه می رود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 445

به "نمایشی که به حفظ ارزش صنعت ملی نفت در جامعه می پردازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشی که به حفظ ارزش صنعت ملی نفت در جامعه می پردازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید