واکنش سفیر ایران در اتریش درباره تعلیق صدور ویزای شنگن از سوی بعضی کشورهای اروپایی

به گزارش مرجع مقالات، عباس باقرپور سفیر ایران در اتریش در واکنش به تعلیق و توقف موقتِ صدور ویزا از سوی بعضی کشورهای اروپایی و حوزه شنگن برای اتباع و مسافران ایرانی در توییتی نوشت: من نمی توانم این خبر را تایید کنم، اما اگر درست باشد، نشان می دهد که مواضع رهبران اروپایی در به اصطلاح حمایت از مردم ایران در عمل چگونه ترجمه می گردد.

واکنش سفیر ایران در اتریش درباره تعلیق صدور ویزای شنگن از سوی بعضی کشورهای اروپایی

حرمت الله رفیعی رییس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران در گفت وگو با ایسنا تایید کرد که بعضی سفارتخانه های اروپایی، به ویژه در حوزه شنگن، بدون اطلاع رسمی و در تصمیمی که بیشتر شکل غیررسمی دارد، رسیدگی به درخواست ویزا را فعلا متوقف نموده و صدور ویزای شنگن را به حالت تعلیق درآورده اند.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان روز دوشنبه در پاسخ به ایسنا در خصوص اینکه بعضی از آژانس های مسافرتی اعلام نموده اند سفارت خانه های بعضی از کشورهای اروپایی صدور ویزای شینگن برای سفر شهروندان ایرانی به اروپا را متوقف نموده اند، گفت: اگر چنین خبری صحت داشته باشد، این اقدام محدود نماینده قابل قبول نیست. البته من تا به امروز گزارشی در این زمینه دریافت ننموده ام اما ایجاد محدودیت برای سفر شهروندان ایرانی از سوی کشورهای اروپایی مغایر با آن چیزی است که آنها اعلام می نمایند. آنها از یک سو بر موضوع رعایت حقوق شهروندان ایرانی تاکید می نمایند و از سوی دیگر محدودیت هایی را برای سفر شهروندان ایرانی ایجاد می نمایند، این رویکرد متعارض است و امیدوارم این خبر درست نباشد.

منبع: گردشبان
انتشار: 18 مهر 1401 بروزرسانی: 18 مهر 1401 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 2136

به "واکنش سفیر ایران در اتریش درباره تعلیق صدور ویزای شنگن از سوی بعضی کشورهای اروپایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سفیر ایران در اتریش درباره تعلیق صدور ویزای شنگن از سوی بعضی کشورهای اروپایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید