کمیته نحوه برخورد با تخلفات عرضه اینترنتی محصولات سلامت محور تشکیل شد

به گزارش مرجع مقالات، تهران (پانا) - سرپرست دفتر بازرسی، رسیدگی به شکایات سازمان غذا و دارو از تشکیل کمیته نحوه برخورد با تخلفات عرضه اینترنتی دارو، مکمل، اقلام آرایشی و بهداشتی، خوراکی، آشامیدنی و تجهیزات پزشکی غیر مجاز خبر داد.

کمیته نحوه برخورد با تخلفات عرضه اینترنتی محصولات سلامت محور تشکیل شد

به گزارش وبدا، رسول ملکوتی با اشاره به افزایش تخلفات (مصادیق مجرمانه) عرضه اینترنتی محصولات سلامت محور، اظهار کرد: با توجه به گستردگی موضوعات و لزوم سرعت عمل و دقت نظر در نظارت و پایش، فرایند برخورد با تخلفات طراحی شده است.

وی اضافه نمود: با معرفی کنندگان ادارات تخصصی و هماهنگی با دادستانی کل کشور به منظور دسترسی به سامانه رصد و اظهار نظر که منتج به دسترسی اعضاء مجاز، به مبادی ذکر شده، موضوع رصد سایت ها و اظهار نظر تخصصی در مورد تخلفات آن ها در سامانه پلیس فتا به صورت روزانه در حال انجام است و به زودی نتایج آن به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

به گفته سرپرست دفتر بازرسی، رسیدگی به شکایات سازمان غذا و دارو موارد تخلف با همکاری دادسرای ویژه جرائم پزشکی ناحیه 26 تهران در حال پیگیری است.

وی اعلام نمود: واحد پالایش فضای مجازی دادستانی کل کشور، پلیس فتای ناجا، پلیس امنیت اقتصادی ناجا، معاونت فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور، اداره کل دفتر پیشگیری از قاچاق کالا و ارز، معاونت غذا و دارو دانشگاههای علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران، دفتر بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان غذا و دارو، اداره کل آرایشی بهداشتی، اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی، اداره کل امور فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل، اداره انفورماتیک و امور حقوقی سازمان غذا و دارو در کمیته نحوه برخورد با تخلفات عرضه اینترنتی عضو هستند.

ملکوتی در پایان از مردم خواست اطلاعات خود را در مورد سایت هایی که اقدام به عرضه دارو و مکمل می کنند را از طریق سامانه شکایت سازمان غذا و دارو در اختیار این دفتر قرار دهند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 مرداد 1400 بروزرسانی: 2 مرداد 1400 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1708

به "کمیته نحوه برخورد با تخلفات عرضه اینترنتی محصولات سلامت محور تشکیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیته نحوه برخورد با تخلفات عرضه اینترنتی محصولات سلامت محور تشکیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید